(12 augustus 2018)

Vandaag luister ik naar mijn lichaam, ook al betekent dat dat ik niet op de rommelmarkt sta met de rest van mijn spullen.

Hetgeen het mij zou opbrengen, is het niet waard dat ik de komende drie dagen belangrijke afspraken en een familiefeest moet afzeggen.

De afgelopen dagen ben ik druk bezig geweest, van hot naar her tijdens het vele wassen, kuisen, opruimen, klaarzetten voor de rommelmarkt etc. 😵 Time management gaat al beter op dat vlak. Pas in de latere avond besefte ik telkens hoe moe ik eigenlijk was, ook gisteren. Toen ik thuis aankwam bleek mijn batterij nog maar 5% te hebben en ik ging reeds om half 10 slapen omdat ik letterlijk niet meer functioneerde. 😞

De meter ging elke dag steeds meer richting rode stand, maar ik negeerde het haast, ik wilde het niet weten. Ik was weer bezig zoals begin dit jaar. Maar ik heb geleerd meer naar mezelf te luisteren, dus doe ik dat nu ook meer dan ervoor. Ik hoorde mezelf ook beter gisterenavond (tjah, een schreeuw is toch al wel extreem, maar het kon erger 😅 ). En toch nog had ik dat koppige stemmetje in mezelf, toch dacht ik “na een goede nacht kan ik er wel weer tegen”.

Toen de wekker ging was ik inderdaad minder moe, maar ergens wist ik gewoon dat als ik zou doorzetten, dat de prijs die ik zou betalen op het einde van de dag veel te hoog zou zijn, hoger dan wat het waard is. 😥 Mijn energie en wat die drie komende dagen voor me betekenen is véél belangrijker dan met minder spullen zitten en een paar euro meer in de spaarpot te kunnen steken.

Ik hou er niet van om afspraken en beloftes te annuleren (tenzij ik echt niet anders kan), ook afspraken naar mezelf toe. Vandaag moet dit wel helaas. Ik heb het er zelfs moeilijk mee, ook al is het zelfbescherming. 🙁 Ik word weer verscheurd door mijn gevoel, dat stemmetje dat me gisterenavond haast toeschreeuwde “ga morgen niet naar de rommelmarkt!” 😰 en dat andere stemmetje (mijn ego?) dat zegt dat ik me moet houden aan mijn eigen afspraken en voornemens, ook aan de ‘afspraken’ die ik gisteren maakte met mijn ‘buur’ en de rommelmarkt organisator (‘morgen ben ik er ook weer bij’ en ’tot morgen’). 😤

Maar vorige maandag stuurde ik uit dat ik vanaf dan eerst voor mezelf zou kiezen, mezelf dus op de eerste plaats zou zetten en alleen nog maar mezelf zou pleasen, ook dat ik beter mijn grenzen aan zou geven en me daar ook aan houden, dat ik alleen nog maar authentiek en eerlijk zou zijn op alle vlakken, ook en voornamelijk naar mezelf toe, … 🤔

Vandaag word ik daarop dus getest. So be it. Wat dat ene stemmetje ook zegt, 1 annulering tegenover 3 anderen vind ik een mooie deal. 😏 Ik kies vandaag voor mezelf, ik zet mijn energie en gevoel vandaag op de eerste plaats en please deze dus daarbij. Ik bewaak vandaag mijn grenzen en blijf dicht bij mezelf. En dat is helemaal oké. Pech voor de anderen, voor mogelijke kopers, maar er komen nog wel andere gelegenheden voorbij. 😎

Mag ik nu taart? 😂